Találkozás a mormon misszionáriusokkal

Az utolsó napi szent misszionáriusok mások szolgálatával és Jézus Krisztus evangéliumának tanításával töltik az idejüket.

Mi az a mormon vallás?

Ha Ön is úgy van vele, mint a legtöbb ember, aki hallott valamit a mormonokról, akkor valószínűleg egy kicsit kíváncsi arra, hogy milyenek is valójában a mormonok. Sokan nem tudják, hogy a „mormon egyház” hivatalos neve: Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza. Néhányan pedig tévesen úgy gondolnak a mormon vallásra, mint egy kizárólagosan amerikai egyházra. Valójában egyháztagok milliói és misszionáriusok tízezrei vannak szerte a világon (lásd Világméretű egyház a Tények és statisztikák részben; mormon-sajtoszoba.hu). A mormonok Jézus Krisztust imádják: Őt tekintik Uruknak és Szabadítójuknak.

Valószínűleg az Ön országában is vannak tagjai és misszionáriusai Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyházának – talán még az Ön településén is. Ha lát a környéken két elegánsan öltözött fiatalembert vagy fiatal hölgyet, névtáblával, esetleg biciklin ülve, akkor ők jó eséllyel mormon misszionáriusok.

Kik a mormon misszionáriusok?

A mormon – más szóval utolsó napi szent – misszionáriusok Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza átlagos tagjai, akik úgy döntenek, hogy az életükből 1,5–2 évet töltenek Jézus Krisztus evangéliumának tanításával. Az utolsó napi szent misszionáriusok fizetés nélküli, teljes idejű önkéntesek, akik úgy döntöttek, hogy Jézus Krisztus szolgái lesznek.

A legtöbben 18–25 év közötti egyedülálló férfiak és nők. Néha nyugdíjas házaspárok is döntenek úgy, hogy missziót fognak szolgálni. Minden mormon misszionárius névtáblát visel (rajta a misszionárius neve és „Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza” felirat), de nem mindegyikük kerékpározik. Van, aki autóval, gyalog, vagy tömegközlekedési eszközökkel közlekedik (lásd Kik a misszionáriusok?, mormon.org).

Hogy telik egy misszionárius napja?

Az utolsó napi szent misszionáriusok mindig legalább kétfős csoportban tevékenykednek. Ezeket a csoportokat misszionáriusi pároknak nevezik. A misszionáriusi párok együtt laknak és együtt dolgoznak – mert a misszionáriusi munka kemény munka!

Az utolsó napi szent misszionáriusok napirendje – a szolgálatuk helyszínét jelentő ország kultúrájától függően – sokféle lehet, azonban a misszionáriusok által végzett tevékenységek jellege hasonló, legfeljebb más-más napszakban végzik azokat. A misszionárius átlagos napja korai keléssel, imával és tornával kezdődik, majd a Biblia, a Mormon könyve és egyéb szentírások, egyházi források tanulmányozásával folytatódik. Azok a misszionáriusok, akik idegen nyelvű országban szolgálnak, a helyi nyelv tanulására is szakítanak időt (lásd Rugalmasabbá válik a mormon misszionáriusok időbeosztása, mormon-sajtoszoba.hu). A nap hátralevő részét a misszionáriusi munkájuk legfontosabb tevékenységével töltik: Jézus Krisztusról és az Ő evangéliumáról tanítják az embereket, és szolgálnak másokat. Az egész napi kemény munka után a misszionáriusok hazatérnek, készen arra, hogy másnap az egészet elölről kezdjék.

Miért teszik a misszionáriusok, amit tesznek?

Az utolsó napi szent misszionáriusok azért szolgálnak, mert szeretik Istent és az embertársaikat. A szolgálatukért semmiféle fizetségben nem részesülnek. Őszintén hiszik, hogy Isten szereti a gyermekeit, és azt szeretné, hogy ismerjék meg Őt. Segíteni akarnak az embereknek abban, hogy értelmet, célt és irányt találjanak az életükben. Segíteni akarnak nekik abban is, hogy érezzék az Isten parancsolatainak betartásából fakadó örömet. A mormon vallás részletesebb megismeréséhez vagy az Ön környékén szolgáló misszionáriusokkal való találkozáshoz látogasson el a mormon.org oldalra.