Frankfurt

Felekezetközi karácsonyi koncert hív mindenkit Krisztus születésének a megünneplésére

A december 19-i ünnepi közvetítés házigazdája Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza

A karácsony tanúi – előzetes

2021. december 19-én online kerül sugárzásra A karácsony tanúi című ünnepi koncert.  A Róma templom látogatóközpontjából és a történelmi jelentőségű koppenhágai Miasszonyunk-templomból sugárzott felekezetközi esemény 18:00 órakor kerül közvetítésre.

Miasszonyunk-templomról, Copenhagen Denmark stock.adobe.com/OliverFoerstner
Miasszonyunk-templomról, Copenhagen Denmark

Ezen a zenés ünnepségen olyan ismerős karácsonyi énekek csendülnek fel, mint az Örvendj, világ, Az első karácsony és az Egy messzi jászolban, melyeket Jenny Oaks Baker, elismert hegedűművész, valamint Alex Sharpe, a Family Four – korábban pedig a Celtic Woman – tagjaként ismert szoprán énekesnő ad elő. A narrátor Tomas Ambt Kofod dán színész lesz.

Jenny Oaks Baker a Billboard toplistáját is vezető, Grammy-díjra jelölt előadó és zenész, tizennyolc albummal. A Julliardon végzett, és a világ számos híres helyszínén adott már elő.

Jenny Oaks Baker

Alex Sharpe ír szoprán énekes- és színésznő, aki számos alkalommal lépett fel a londoni West Enden és írországi színpadokon.  Nemzetközileg a Celtic Woman alapító tagjaként ismert.

Alexandra Sharpe

Tomas Ambt Kofod dán színész és énekes, akinek nevéhez filmszerepek és színpadi előadások fűződnek, többek között Az operaház fantomja és a Nyomorultak főszerepei.

Tomas Ambt Kofod

Az egyórás koncert programjában az emlékezetes zenei előadások mellett elhangzik majd a Szabadítónk, Jézus Krisztus szerény betlehemi születéséről szóló bibliai történet. Európa sokszínű karácsonyi hagyományait tükrözve a németországi, ausztriai, franciaországi és spanyolországi ünnepi hagyományokat bemutató rövidfilmek színesítik ezt a különleges karácsonyi rendezvényt, amely mindenképpen felemelő és emlékezetes lesz az egyének és a családok számára.

A karácsony tanúi 24 nyelven lesz elérhető és online megtekinthető ezen a hivatkozáson: https://www.facebook.com/watch/154808791236134/4703424283015652. A közvetítés 2022. január 13-ig lesz elérhető és bármikor megtekinthető. Ez a koncert a Légy a világ világossága szeretettel című világméretű karácsonyi kampány része.

római látogatóközpontról