Kecskéket a jó ügy érdekében

Az UNSZ Szeretetszolgálat már jó ideje igyekszik fenntartható mezőgazdasági projektek keretében segítséget nyújtani Albánia-szerte. 2015 végén az LRD (Haszonállat és Vidékfejlesztési Központ) beleegyezett, hogy együttműködik Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza Alapítványával egy olyan projektben, amely 8 kiválasztott családdal ismertetné meg a francia alpesi kecsketenyésztést.

Albániában a gazdálkodás a nemzeti örökség része. A munkaerő közel 50%-át a mezőgazdasági foglalkoztatás teszi ki. A gazdálkodás és az állattenyésztés elengedhetetlen az egyéni megélhetéshez. Albánia változatos ország, de a kavicsos talaj és a szélsőséges hőmérséklet megnehezíti a növénytermesztést. Ezen viszonyok miatt a megoldást a kecsketartás jelenti, melynek segítségével a helyiek tejtermékekhez és húshoz jutnak.

Kecskék

2018-ban az UNSZ Szeretetszolgálat újra összefogott az LRD-vel az albániai Korçában. E második projektbe 5 családot vontak be a Tirana Albánia Cövek egyházközségeiből és gyülekezeteiből. Mindegyik család megtanulja, hogyan kell a francia alpesi kecséket tartani. Ez a kecskefaj bőségesebben tejel, mint a hagyományos hasi kecskefajta. A családok a képzést követően megkapják a francia alpesi kecskéket, hogy tovább gondozzák azokat.

A magas francia Alpok területéről származó francia alpesi kecskék jól érzik magukat Albánia zord klímájú és hegyekkel övezett belső országrészében. Ezek a kecskék bőséges tejelők – akár napi 4 litert is adnak. Ez az új kecskefajta megáldja majd a projektben résztvevők életét, hiszen képesek lesznek termékeket előállítani és eladni azokat, ami által önellátóbbá válnak. A 2015-ös projekt kecskéinek száma az eredeti 17-ről mostanra 105-re nőtt. E projekt sikeressége ösztönözte a következő projektet.

Az UNSZ Szeretetszolgálat lelkesen várja, hogy különféle szervezetekkel társulva hasonló projekteket vigyenek véghez, melyek átadják az önellátás és önfenntartás értékeit.

Kecskék a jó ügy érdekében