Tavaszi Cövekkonferencia a Tihany téren

A Cövekkonferencián beszédet hallhattunk Southwick Christopher Neal cövekelnöktől, amelyben a misszionáriusi munka fontosságára hívta fel a figyelmet, és minket is arra buzdított, hogy hirdessük bátran az evangéliumot. Arra kért bennünket, hogy imádkozzunk és böjtöljünk, hogy megkapjuk az Úrtól a személyes kinyilatkoztatásunkat arról, hogy hogyan segíthetjük hatékonyan a misszionáriusi munkát. „ Ha őszinte szívvel böjtöltök, akkor bizonyos vagyok benne, hogy Isten szólni fog hozzátok a Szentlélek hatalmán keresztül.”- mondta Southwick elnök.

Németh-Tóth Zsolt első tanácsos, aki arról beszélt, hogy mindig az Úrra és az ő parancsolataira kell támaszkodnunk, még akkor is, ha olykor a vágyaink, a körülményeink, és gondolataink ellenkeznek ezzel. Az Úr szabályai ugyanis teljesen egyértelműek számunkra, és ha azt önmagunk számára kedvezőbbé próbáljuk alakítani, és a saját megítélésünkre támaszkodunk, akkor nem érezhetjük a Szentlélek szelíd, lágy hangját, az imánkhoz szükséges lelki csendet. “Alapvető szabályként fogadjuk el, hogy Isten nem tesz kivételt a parancsolatok betartására nézve senkivel.”- mondta Németh- Tóth Zsolt első tanácsos.

Vasváry Károly második tanácsos azt az üzenetet osztotta meg az egyháztagokkal, hogy szolgáljuk aktívan, teljes szívünkkel az Urat, és legyünk hűek a keresztelkedésünkkor kötött szövetségeinkhez.  „Az elkötelezett döntéseink sok mindent befolyásolnak a jelenben és a jövőben egyaránt. Döntsünk úgy, és készüljünk fel arra, hogy jó férjek és apák leszünk, hogy aktívan részt veszünk az Úr munkájában, fiatalként bátran készüljünk fel a misszióra, szülőként, vezetőként segítsük a fiataljainkat ezen törekvéseikben.”- mondta Vasváry Károly, második tanácsos.

A tavaszi konferencia üzenete tehát elsősorban az erős hitre, szolgálatra, és a kitartásra épülő mindennapokra irányult, hogy elkötelezett tagjai maradjunk egyházunknak, és továbbra őrizzük meg erős kötelékeinket, amelyet az Úrral kötöttünk.