Családi est: egy mormon hagyomány

Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza tagjai úgy hiszik, hogy Isten azért adott nekünk családokat, hogy segítsen olyanná válnunk, amilyenné Ő szeretné. Az utolsó napi szentek úgy hiszik, hogy a családot Isten rendelte el, és hogy Isten még a halálunk után is azt akarja, hogy együtt legyünk a családunkkal a mennyben. Így hát nem meglepő, hogy az egyháztagok hite szerint a családi idő elsőbbséget élvez itt a földön.

Mi az a családi vagy otthoni est?

Az utolsó napi szenteknek azt tanácsolják, hogy hetente egy estét különítsenek el arra, hogy a családjukkal közösen tanuljanak és játsszanak. Ezt az időt nevezzük otthoni estnek. Az otthoni est egy utolsó napi szent hagyomány, amely már több mint egy évszázada él közöttünk (lásd 100 évnyi családi est. Liahóna, 2015. ápr. 80.). Az otthoni estet általában hétfő esténként tartják, azonban a hét bármelyik estéje megfelelő lehet.

Mit csinálnak a családok az otthoni esten?

Az otthoni est jó alkalom a családtagok közötti kötelékek megerősítésére. Jó alkalom ez a családok számára, hogy közelebb kerüljenek egymáshoz. Az otthoni est tevékenységei lehetnek olyan egyszerűek vagy olyan szervezettek, amilyet csak a család szeretne; a lényeg a közösen eltöltött tartalmas idő. Az otthoni est során sok család szeret játszani, közösen sportolni, énekelni, másoknak szolgálatot nyújtani, frissítőket fogyasztani és megosztani egymással a tehetségeiket. Jézus Krisztus egyházának tagjai hisznek abban, hogy az otthoni estek megteremtik a békesség, az egység és a szeretet érzését az otthonban.

Az utolsó napi szentek keresztények, az egyháztag családok pedig abban is hisznek, hogy az otthoni est alkalmat biztosít a szülőknek arra, hogy gyermekeiket Jézus Krisztus evangéliumáról tanítsák. Jézus Krisztus egyházának tagjai hisznek a Biblia azon tanításában, miszerint a szülőknek „az Úr tanítása és intése szerint” kell nevelniük gyermekeiket (lásd Efézusbeliek 6:4). További utolsó napi szentírások azt tanítják, hogy a szülők „imádkozni is tanítsák meg gyermekeiket, és arra, hogy egyenes derékkal járjanak az Úr előtt” (T&Sz 68:28). Sok család ennek megfelelően imával indítja és zárja az otthoni estet. Az otthoni est során a családok Isten igéjét is tanulmányozzák közösen, és megbeszélik a családtagok evangéliumi témákkal kapcsolatos kérdéseit vagy aggályait.

Honnan ismerhetem meg Isten családomra vonatkozó tervét?

Többet szeretne megtudni arról, mit hisznek Jézus Krisztus egyházának tagjai a családokról, illetve milyen terve van Istennek az Ön családja számára? Többet is megtudhat Isten családokkal kapcsolatos tervéről, ha ellátogat a JojjKrisztushoz.org oldalra.