A Szabadító evangéliumának visszaállításáról szóló üzenet megosztása

Írta: Russell M. Nelson Elnök

Szent Liget
Russel M. Nelson Elnök
Russel M. Nelson Elnök Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza Elnöke

A tavaly októberi általános konferencián elhangzott beszédemben 2020-at bicentenáriumi időszaknak neveztem ki, megemlékezve annak a 200. évfordulójáról, hogy az Atyaisten és az Ő szeretett Fia, Jézus Krisztus látomásban megjelentek Joseph Smithnek. Az emberiség történelmének ezen egyedülálló eseménye indította el az Úr evangéliumának visszaállítását – egy kibontakozó visszaállításét, amely napjainkban is folytatódik. Mily áldottak vagyunk, hogy e látomás világosságában élhetünk! E látomás új megértést hozott magával az Atyaisten és az Ő Fia, Jézus Krisztus természetét illetően.

Isten minden gyermekét szereti, és mindannyiunk számára van egy jövőképe. Amiképpen 1820-ban Joseph imáját is meghallgatta, titeket is meghallgat, és vágyik rá, hogy a Lelken keresztül hozzátok szóljon. Mennyei Atyának kelletek. Nekünk kelletek. Ez egy fontos év lesz. Felkérünk titeket, hogy játsszatok lényeges szerepet abban, hogy megosztjátok a Szabadító evangéliuma folyamatos visszaállításának üzenetét. Hamarosan több részletet osztunk majd meg ezzel kapcsolatban, azonban már ma elkezdhetitek azzal, hogy a legutóbbi általános konferencián hozzátok intézett felkéréseim szerint cselekszetek, miszerint elmerültök a visszaállítás dicsőséges fényében.

Felkérünk titeket, hogy játsszatok lényeges szerepet abban, hogy megosztjátok a Szabadító evangéliuma folyamatos visszaállításának üzenetét. Miként tehettek így? A felkészüléseteket megkezdendő érdemes lehet újra elolvasnotok Joseph Smith beszámolóját az első látomásról, amint az a Nagy értékű gyöngyben fel van jegyezve. Esetleg elmélkedhettek néhány fontos kérdésen, például, hogy „Miként lenne más az életem, ha a Mormon könyvéből szerzett tudásomat hirtelen elvennék tőlem?” vagy „Milyen hatással voltak rám és a szeretteimre az első látomást követő események?”

Válasszátok ki a saját kérdéseiteket. Készítsétek el a saját terveteket. Cselekedjetek e felhívások bármelyike szerint, hogy felkészüljetek a folyamatos visszaállítás fontos üzeneteinek megosztására. Amint e törekvéseitek során Jézus Krisztust tartjátok szem előtt, Isten fel fog készíteni benneteket, hogy további világosságban részesüljetek. A személyes felkészülésetek lesz az, amely segíteni fog az áprilisi általános konferenciát nem pusztán emlékezetessé, hanem felejthetetlenné tenni a számotokra. Most van itt az idő a cselekvésre. Ez egy sarkalatos pont az egyház történetében, a ti benne játszott szerepetek pedig létfontosságú.

Bizonyságomat teszem, hogy Jézus Krisztus él. Ma Ő vezeti ezt az egyházat. Isten mindannyiunkba helyezi a bizalmát, hogy fontos szerepet játsszunk az Ő evangéliuma visszaállításában.