„Mert a kiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai”

Június első szombatja nagy meleget és izgatott várakozással teli napot hozott. A Pest Egyházközség udvarán több helyi, illetve a cövek területének más pontjáról érkezett egyháztag sietett előkészíteni egy fontos eseményt. Ez pedig nem volt más, mint az aznapra tervezett ruhaosztás. Ennek az volt az előzménye, hogy a magyarországi, főképpen pedig az ezen a területen belül lakó egyháztagok a nélkülözhető ruhadarabjaikat és kiegészítőiket felajánlották mások számára.

Ami nagyon fontos, hogy nemcsak felajánlották, hanem el is juttatták a Tihany térre, az egyházközség tagjai közül pedig többen is vállalkoztak ezek szétválogatására. Az eképpen csoportosított ruhák, cipők és táskák több asztalt is elborítottak az épület udvarán.

Az esemény figyelmes szervezői ügyeltek arra is, hogy ne csak az egyház berkein belülről érkezzenek érdeklődők. Nagy örömünkre olyanok is jöttek, aki nem az egyházunk tagjai (remélhetőleg: még), ezen az úton is felfedezve azt, hogy milyen sok a közös bennünk.

A délelőtt folyamán mindenki kivette a részét a fontos munkából, és ennek meg is lett a pozitív eredménye. Sok hasznos holmi találta meg új viselőjét, ami a kezdeményezés helyességét bizonyítja. Bizonyos, hogy az ilyen jellegű programok közelebb hozzák egymáshoz az egyháztagokat, valamint alkalmat adnak az egyház iránt érdeklődő embereknek is, hogy kötetlen formában ismerkedjenek az egyházzal és a későbbiekben remélhetőleg az evangéliummal is.