Harmadik cöveki akadályverseny Veszprémben

Kép

Legutóbb 2009. június elején volt cövekszintű akadályverseny Veszprémben.
A mostani nagyon tanulságos volt. Az ilyen rendezvények lehetőséget biztosítanak arra, hogy jobban megismerjük egymást, és csapatépítő, problémamegoldó képességeinket fejlesszük.

Én vállaltam, hogy megszervezem a játékokat, és nyolc önkéntes testvér segített lebonyolítani az akadályversenyt. A veszprémi gyülekezet többi tagja a verseny ideje alatt elkészítette az ételeket a résztvevők számára, akik több mint százhúsz főt tettek ki, és ebből több mint nyolcvan testvér más városokból jött.

A vendégek – látván a jó időt – mind elindultak otthonról. Veszprémben azonban reggel tíz óráig esett az eső, ami a későbbi akadálytúrán igazi próbatételt jelentett. A jelenlegi gyülekezeti elnökünk, Horváth László, 9 órára hívott bennünket a gyülekezeti házhoz gyülekezni és mindent előkészíteni. Úgy tűnt, egész nap komoly esőzés lesz. Ez sok testvérünket megingatta és azt javasolták, hogy változtassunk a programon. Egyénileg és közösen is imádkoztunk a jó időért, mire Mecséri püspök a Kecskemét Egyházközség vezetője, Vasváry Károly a korábbi gyülekezeti elnökünk, és Horváth László elnök határozottan kijelentették, hogy meg lesz tartva az akadályverseny és jó idő lesz.

Sajnos nem mindenki hitt ebben, ezért a veszprémi testvérek fele otthon maradt. Reggel 10 órakor az ég kiderült, mi pedig elindultunk a parkerdőbe, hogy előkészítsük a tábort és fogadjuk a résztvevőket. Az otthonmaradtak egy részét autóval szedtük össze, ezért csak két óra késéssel tudtuk a versenyt elindítani. Az idő csodálatos volt és az étel is kiválóan sikerült. Aki eljött, jól érezte magát. Megint tanultunk valamit: mindig készenlétben kell állnunk, és hallgatnunk kell a vezetőinkre, mert váratlan események mindig előfordulnak majd az életben.

A verseny evangéliumi témájú feladványokból és néhány ügyességi és fizikai próbatételből állt. Aki rendszeresen tanul a Vasárnapi Iskolán és a hétköznapi ifjúsági és felsőfokú hitoktatáson, az tudott válaszolni a kérdésekre.