Frissítés: Nagyszámú egyháztagot magában foglaló gyűlések

Gyülekezeti ház

Kedves testvérek!

A 2020. áprilisi általános konferenciai részvételen változtató legfrissebb bejelentés után az alábbi útmutatással szolgálunk a nagyszámú egyháztagot magában foglaló gyűléseket illetően.

A kormányzati, papsági és egészségügyi vezetők szerte a világból érkező tanácsait megfontolva és ezeket imádságos lélekkel átgondolva elhalasztjuk a cövek- és vezetőségi konferenciákat, valamint egyéb nagy gyűléseket azokon az egyházi területeken, amelyeket érint a COVID-19 betegség. Ide tartozik az

• Ázsia
    • Ázsia Északi
    • Európa
    • Európa Keleti
    • valamint az Amerikai Egyesült Államok és Kanada összes területe.

Ez az átmeneti szabályozás 2020. március 16-án lép érvénybe. Az egyház más területein folytatódhat a nagy gyűlések megtartása, amennyiben a vezetőkkel tanácskozó területi elnökségek másképp nem rendelkeznek.

Ami a heti istentiszteletet, tevékenységeket és egyéb gyűléseket illeti, az egyháztagok kövessék a helyi vezetőik útmutatását, akik a szokásos módon fognak utasításokat kapni.

Az állandóan változó helyzet kibontakozásával további útmutatással szolgálunk majd ebben a témában.

Őszinte tisztelettel:

Az Első Elnökség és a Tizenkét Apostol Kvóruma