Frissítés: Az egyháztagokat magában foglaló gyűlések átmenetileg felfüggesztve világszerte

A helyi vezetők tanácskozzanak arról, miképpen tegyék lehetővé minden egyháztag számára, hogy vegyen az úrvacsorából legalább havonta egy alkalommal.

templom építése

Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza Első Elnöksége és a Tizenkét Apostol kvóruma a következő levelet küldte el az egyháztagoknak világszerte 2020. március 12-én.

Kedves fivérek és nővérek!

Ahogy a 2020. március 11-én kelt levelünkben ígértük, folytatjuk a COVID-19 betegséggel kapcsolatos változások megfigyelését világszerte.

Meghallgattuk a helyi egyházi vezetők, kormánytisztviselők és egészségügyi szakértők tanácsát, és az Úr iránymutatását kértük az ezzel kapcsolatos kérdésekben.

A következő frissített utasításokat adjuk:

Azonnali hatállyal átmenetileg felfüggesztünk minden, egyháztagokat magában foglaló gyűlést világszerte határozatlan időre.

Többek között:

• Cövekkonferenciákat, vezetőségi gyűléseket és más nagy gyűléseket.
    • Minden nyilvános istentiszteletet, beleértve az úrvacsorai gyűléseket is.
    • Gyülekezeti, egyházközségi és cöveki tevékenységeket

Ahol csak lehetséges, minden létfontosságú vezetőségi gyűlést virtuálisan, a technika segítségével tartsanak.

Konkrét kérdésekkel a helyi papsági vezetőkhöz fordulhattok.

Egyéb kérdésekkel kapcsolatos további utasításokra lehet számítani a jövőben.

A püspökök tanácskozzanak a cövekelnökükkel arról, miképpen tegyék lehetővé minden egyháztag számára, hogy vegyen az úrvacsorából legalább havonta egy alkalommal.

Az egyháztagokat szolgálattételre és az egymásról való gondoskodásra buzdítjuk.

Kövessük a Szabadító példáját abban, hogy megáldunk és felkarolunk másokat.

Bizonyságunkat tesszük az Úr szeretetéről ezekben a bizonytalan időkben.

Megáld majd benneteket, hogy boldogságra leljetek, amikor megteszitek a tőletek telhető legtöbbet, hogy bármilyen körülmények közepette Jézus Krisztus evangéliuma szerint éljetek.

Őszinte tisztelettel:

Az Első Elnökség és a Tizenkét Apostol Kvóruma