Frissítés: 2020. áprilisi általános konferencia

Konferencia Központ

Kedves testvérek!

Komolyan foglalkoztat minket a COVID-19 betegség világméretű terjedése. Tanácskoztunk kormányzati, papsági és egészségügyi vezetőkkel szerte a világban, és imádságos lélekkel átgondoltuk a jelen körülményeket. Jó világpolgárok szeretnénk lenni, és minden tőlünk telhetőt megtenni e fertőző betegség megfékezése érdekében. Nagyon hálásak vagyunk mindazokért, akik fáradhatatlanul munkálkodnak ezen egészségügyi veszély elhárításán. Imádkozunk értük és mindazokért, akik szenvednek.

A probléma kézben tartásának érdekében bölcs döntésnek tartjuk a közelgő 2020. áprilisi általános konferenciai részvétel korlátozását. Terveink szerint a konferenciának mind az öt ülését meg fogjuk tartani a Konferencia-központban. Általános felhatalmazottak, általános tisztségviselők, a házastársaik, zenészek, kórustagok, technikusok és más, erre kijelölt személyek lesznek a résztvevők.  A konferencia azonban kizárólag közvetítés útján lesz megtekinthető szerte a világon. A nagyközönség nem mehet be a Konferencia-központba Salt Lake Cityben, illetve cövekközpontokba vagy gyülekezeti házakba az egyház azon területein, amelyeket érint a fertőzés.  Egy másik bejelentés válaszolja meg a nagyszámú egyháztagot magában foglaló gyűlésekre vonatkozó kérdéseket.

Figyelemre méltó korban élünk. Az Úr megáldott minket az ahhoz szükséges műszaki eszközökkel és annak képességével, hogy a világ minden részén ott lehessünk és üzeneteket kaphassunk egyházi vezetőktől.  Ez a különleges konferencia fog megemlékezni az első látomás, valamint Jézus Krisztus evangéliuma utolsó napi visszaállításának kétszázadik évfordulójáról.

Mindenkit arra buzdítunk, hogy továbbra is készüljön erre a konferenciára.  Ha így teszünk, annak áldásában lesz részünk, hogy hallhatjuk az Úr hangját, és olyan általános konferenciai élményben részesülünk, amely nemcsak emlékezetes, hanem felejthetetlen is marad.

Őszinte tisztelettel:

Az Első Elnökség és a Tizenkét Apostol Kvóruma