Felszentelés és nevetés- FEF program Budapesten

Április elején immár háromnaposra bővülő programon vehettek részt a fiatal egyedülálló felnőttek Budapesten. A tanítások és a játékok mellett azonban Magyarország felszentelésének 30. évfordulójára is megemlékeztek a Gellért-hegyen.

A program április 6-án 18 órától kezdődött, ahol először Nagy Péter és felesége tanítását hallhatták a fiatalok a házasságról. „Érdekes témát beszéltek át, jól felépítve és sokat meséltek el a saját házasságuk történetéből, ami által jobban lehetőségünk nyílt megismerni őket. A tanításba nagyon jól bevontak minket is a kérdéseikkel és a feladatokkal, amiket adtak nekünk.” ( Tóth Gábor, Szeged). A közös vacsora után a következő nap a Gellért-hegyen folytatódott, ahol Szobonya Olivér testvértől hallhattak a fiatalok egy lelki üzenetet a felszentelésről, majd ezt követte egy közös beszélgetés a felszentelésből fakadó áldásokból és annak hatásairól az életünkben. „Lelkileg felemelő volt számomra hallani mindazt, melyet Russell M. Nelson apostol országunk jövőjéről és feladatairól mondott és megerősített abban, hogy a magyarországi cövek minden egyes tagjának milyen fontos szerepe van az egyház életében és az evangélium beteljesedésében” — (Gémes Tímea, Szeged). A felszentelés után a kispesti gyülekezetben fogyaszthatták el ebédjüket a fiatalok, azután Kucskár József testvér tanított a döntések örökkévaló következményeiről. A nap további részében pedig a közösségi játékoké volt a főszerep. „Ezek a játékok még jobban összehozták a csapatot ugyanis alaposabban meg tudtuk ismerni egymást, és jó volt önismereti szempontból is.” — ( Heizer Zsófia, Tatabánya) A harmadik napon, vasárnap pedig egy közös istentiszteleten vehették részt, amelyet Tem László testvér Vasárnapi iskolai tanítása zárt a misszionáriusi munkáról.

„Egy ilyen program sok pozitív élménnyel gazdagíthat minden olyan fiatalt, aki részt vesz rajta, egy ilyen program remek alkalom, hogy új barátságokat kössünk, új ismereteket szerezzünk, vagy az eddigieket erősítsük, lelkileg fejlődjünk, és közben jól érezzük magunkat.” —   (Ács Flóra, Veszprém).