Beszámoló a szegedi nyílt napról

A szegedi egyháztagok már régóta várták, hogy használatba vehessék új gyülekezeti házukat. Nagy örömükre, október 19-én az új, belvárosi épületben meg is tarthatták az első úrvacsorai gyűlést. Már ekkor megfogalmazódott a gyülekezeti elnökség elképzelése, miszerint meg kell mutatni minél több helyinek és érdeklődőnek az épületet, valamint magát az egyházat.

A cövekelnökség jóváhagyásával - jelentős előkészítő munkát követően - november 21-én, pénteken két alkalommal, délelőtt és délután is megnyíltak a gyülekezeti ház kapui a vendégek előtt. Mindenkit szeretettel vártak: azokat is, akiket csak az épület szépsége bűvölt el, de azok is megtalálhatták számításukat, akik többet szerettek volna tudni az egyházról vagy a gyülekezet életéről. Igazi sikerként könyvelhető el, hogy közel 130 érdeklődő vett részt a délelőtt és délután megtartott megnyitón, majd az azt követő interaktív bemutatókon. A megnyitókon Németh-Tóth Zsolt, a Magyarországi Budapest Cövek első tanácsosa arról beszélt, milyen utat járt be és hogyan fejlődött az egyház Magyarországon. Szűcs Zoltán gyülekezeti elnök elmondta, hogy a gyülekezet a családtörténeti központon és az ingyenes angolórákon keresztül önkéntes szolgálatot biztosít a szegediek számára. A délelőtti megnyitón részt vett Lowell Smith misszióelnök is, aki örömét fejezte ki az új épület kapcsán és beszélt az új misszionáriusi lehetőségekről. A délelőtti hivatalos megnyitót megtisztelték jelenlétükkel a Szegedi Tudományegyetem Amerikanisztika Tanszékének tanárai és hallgatói, a Csongrád Megyei Levéltár vezetői, a Szegedi Zsidó Hitközség elnöke, a Hetednapi Adventista Egyház szegedi gyülekezetének lelkésze, és a szomszédos Szegedi Felnőttoktatási Gimnázium és Szakképző Iskola intézményvezetője is.

Az egyháztagok és misszionáriusok szorosan együttműködtek és közösen dolgoztak azon, hogy mindenki jól érezhesse magát a programon. A körbevezetések során mindenki megismerkedhetett a gyülekezeti ház helyiségeivel, egyúttal bemutatásra kerültek az egyház szervezeti egységei is. Voltak, akik szívesen vettek részt egy vasárnapi iskolai tanításon, ahol beszélgethettek a mindennapi élet kihívásairól, de voltak olyanok is, akik egy családi est keretében Jézus Krisztusról szereztek több ismeretet, és megízlelhették egy ilyen rendezvény hangulatát. Nagy sikernek örvendtek a Mormon üzenetek sorozat vetítései és a „mormon vagyok” szobában lévő rövid, videós bemutatkozások is. A gyülekezet tagjai igazi zenei kuriózummal kedveskedtek a jelenlévőknek a mini koncertek során. Elhangzott két dal a Fiatalság Erősségéért 2014-es CD-ről, amelyek fiatalos hangzásukkal fogták meg a hallgatókat. A Joseph Smith első imája című himnusz előadásával az előadók tiszteletüket fejezték ki - az egyházban nagy hagyományokkal rendelkező - kóruszene, illetve a visszaállítás prófétája iránt. Zárásként meghívták a Szentlelket a programra a csodálatos, Maradj velem című himnusz eléneklésével.

Ajándékként mindenki megkapta a Liahóna Jézus Krisztusról szóló különszámát, de a szegedi egyháztagok azt remélik, hogy a látogató  mást is hazavittek a nyílt napról: bíznak benne, hogy kedvességükkel, vendégszeretetükkel, nem kevésbé pedig a bizonyságukkal és a hitükkel megérintették a vendégek szívét, és viszontláthatják még őket.