Spanyolország, Barcelona

Bejelentésre került a Spanyolországi Barcelona templom helyszíne

Ez lesz az Úrnak épített második ház Spanyolországban

Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza Első Elnöksége közzétette a Spanyolországi Barcelona templom helyszínét.

A Spanyolországi Barcelona templom helyszínét bemutató térkép.

A templom a spanyolországi Barcelonától északra, Sant Cugat del Vallès városában, a Vía Augusta és a Clota sugárutak kereszteződésénél épül majd fel. A tervek szerint a templom kétszintes és 2555 négyzetméter területű lesz. A 2,2 hektáros telken helyet kap egy 1260 négyzetméteres épület is, benne templomlátogatói szálláshelyekkel, egy fogadóközponttal és egy elosztóközponttal. Az egyház elnöke, Russell M. Nelson 2022 áprilisában jelentette be a Spanyolországi Barcelona templomot. Ez lesz a második templom az országban. A Spanyolországi Madrid templomot 1999-ben szentelték fel. Spanyolország több mint 61 000 utolsó napi szentnek ad otthont, 130-nál is több gyülekezetben. Melitón González Trejo, a spanyol hadsereg tisztje, aki 1874-ben Utah-ba látogatott, az egyházhoz való csatlakozása után központi szerepet játszott a Mormon könyve spanyol nyelvre történő fordításában. Az első utolsó napi szentek Spanyolországban az 1950-es és 1960-as években keresztelkedtek meg.

A templom részletes látványtervei még kidolgozás alatt állnak. További információk, beleértve az épület külsejének a látványtervét, később kerülnek közzétételre. Az első kapavágás időpontja is a későbbiekben kerül majd bejelentésre.

Az építési projekt vezetői a városi tisztségviselőkkel együttműködve hamarosan megkezdik a templom előzetes terveinek a kidolgozását, majd a következő hónapokban elkezdik a nyilvános dokumentumok benyújtását.

Az utolsó napi szentek a templomokra az Úr házaként és a földön található legszentebb hódolati helyként tekintenek. A templomok különböznek az egyház gyülekezeti házaitól (kápolnáitól). A helyi gyülekezeti házakban tartott vasárnapi hódolati gyűléseken, valamint más, hét közbeni tevékenységeken bárki részt vehet. A templomok elsődleges célja azonban az, hogy Jézus Krisztus egyházának hithű tagjai olyan szent szertartásokban vegyenek részt, amilyen a családokat az örökkévalóságra egyesítő házasságkötés, valamint a helyettes általi keresztelés azon elhunyt ősökért, akiknek az életükben nem volt lehetőségük a keresztelkedésre.