Balatoni nyár- újabb FEF program a fiataloknak

1

2017. Június 9 és 11 között a fiatal egyedülálló felnőttek ismét egy lelkileg felemelő hétvégi programon vehettek részt, amelynek helyszíne Káptalanfüred és Veszprém volt, Ács Flóra, veszprémi egyháztag főszervezésében.

Veszprémbe érkezést követően a fiatalok együtt Káptalanfüredre indultak, ahol a Szobonya házaspár tartott esti beszélgetést a fiataloknak, önmagunk megismeréséről, a sikeres életről, és az emberi kapcsolatokról. Ezután a napot a közös bográcsozás, vacsora zárta. A következő napon leginkább a közös játékokon, a barátkozáson, a szórakozáson volt a hangsúly, este pedig Vasváry Károly testvér tanítását hallgathatták az egyháztagok az önellátásról, és az egyházi alapokra felépített sikeres életről.  A program utolsó napját istentisztelet követte, amelynek helyszíne a veszprémi gyülekezeti ház volt. A második órában a fiatalok egy különleges Vasárnapi iskolai tanításon vehettek részt, amelyet Mecséri Olivér testvér tartott egymás elfogadásáról. A háromnapos program az istentisztelet utáni közös ebéddel fejeződött be.

Hütter Olivér, a veszprémi gyülekezet 17 éves tagja így látja az elmúlt három napot: „Ez volt az első FEF program, amin részt vehettem. Nagyon örülök neki, hogy nagykorúságom előtt már ott lehettem. Nagyon jól éreztem magam ebben a korosztályban, valamint örültem, hogy az idősebbektől tanulhattam. Mivel még viszonylag új egyháztag vagyok, és csak kevés ilyen programon voltam, így ez egy nagyszerű lehetőség volt, hogy új barátokat szerezzek. Nagyon tetszett, hogy sok szabad tevékenység volt, és ugyanúgy jutott idő a lelki dolgokra is.”

Tóth Hajnalka, 23 éves pesti egyháztag véleménye szerint: „Nekem rengeteget adott ez a program, főleg lelkiekben. A tanítások, az esti beszélgetések nagyon felemelőek és tanulságosak voltak. Figyelmesen hallgattam őket, mert mindegyikben több olyan tanács volt, ami az aktuális kihívásaimon átlendít/átlendített, így magamnak éreztem az egészet. A társaság fantasztikus volt, most is hiányoznak néha, nagyon örülök, hogy új embereket tudtam megismerni. A legjobb az egészben, hogy példák tudtak lenni a szememben, hiszen sokan közülük olyan dolgokat tettek már, olyan helyeken szolgáltak, amire én csak most készülök. Nagyon hálás vagyok, hogy ott voltam és ennyi élményt kaptam.”

Kiss Balázs, bécsi egyháztag szerint: „Jó volt látni a sok mosolygós arcot és nem volt esélyem megszökni az üdvözlő ölelések hadától. A közös ételkészítés szerintem fantasztikus volt, ami segítette az embereket közelebb hozni egymáshoz. A tábortűz melletti esti beszélgetés olyan lehetőséget adott megismerni a másikat, amit máshol nem lehet egy könnyen kialakítani. A FEF programok által tudjuk egymást erősíteni, és buzdítani.”

A fiatal egyedülálló felnőtteknek szóló programon a lelki élmények mellett a szórakozás, és a baráti kapcsolatok megerősítése is központi szerepet kapott, amelynek jó hangulatát fokozta a balatoni környezet is.