Németország, Frankfurt

Az egyház összes forrásanyaga a jobb életvitelhez egyetlen európai weboldalon

Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza számos jólléti és önellátási forrásanyaga már elérhető 40 európai országban a www.LifeHelpEurope.org honlapon

Az egyház jólléti és önellátási anyagai másodpercek alatt megtalálhatóak egyetlen honlapon

Erről a kezdőlapról az egyház tagjai és látogatói egyetlen kattintással hozzáférnek az egyház anyagaihoz – a saját nyelvükön –, és tudnivalókat, valamint képzéseket találhatnak tanulásról, szakmai fejlődésről, mentális és érzelmi egészségről, emberbaráti szolgálatról, vállalkozás elindításáról, életvezetésről, vészhelyzeti felkészültségről és még sok minden másról.

Miért van szükség egy tematikus honlapra ezekhez az anyagokhoz? „Egyszerűbbé teszi a megtalálásuk egykor nehéz folyamatát” – adja meg a választ Ether Simoncini, az egyház Olaszországért, Észak-Adriáért és Eurázsiáért felelős jólléti és önellátási területi műveleti vezetője.

Elmondása szerint az egyház évtizedek óta fejleszti és finomítja ezeket az anyagokat. Többjüket egymástól függetlenül dolgozták ki különböző egyházi osztályok, és egy sor honlapon találhatóak elszórva. Ehhez adjuk még hozzá a számos európai országot és nyelvet, és máris elég bonyolult és bosszantó lesz megkeresni a saját nyelvünkön pontosan azt az anyagot, amelyikre szükségünk van.  „Alighogy megtanítottunk valakit arra, hogyan találja meg őket, azonnal el is felejtette” – meséli mosolyogva Simoncini.

Néhány anyag a www.LifeHelpEurope.org honlapról, az egyes országok oldalairól

Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza Jóléti és Önellátási Osztálya szeretné ismertebbé tenni a www.LifeHelpEurope.org honlapot. „Képezzük a vezetőinket, része az aláírásunknak az iméljeinkben, a QR-kódja szerepel a névjegykártyáinkon – de még sok munka vár ránk” – mondja lelkesen a jólléti vezető.

A Life Help – Segítség az élet kihívásaihoz – egy olyan kifejezés, amelyet az egyház arra használ, hogy érzékeltesse a jólléti és önellátási forrásanyagok által nyújtott előnyöket. Simoncini meg is jegyzi: „A honlap címe tökéletesen illik a céljához.”