Az egyház elindítja a Kövesd Őt kezdeményezést

Az egyház elindítja a Kövesd Őt kezdeményezést, mellyel az online közönséghez kíván szólni az egész világra kiterjedő húsvéti erőfeszítés - immár harmadszorra

A Jézus Krisztusra összpontosító, világméretű kezdeményezés a várakozások szerint emberek tízmillióihoz jut majd el szerte a világon az idei húsvéti időszakban. A Kövesd Őt kampányt vasárnap (március 13-án) indította el Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza a közösségi médiákon, egyes látogatóközpontokban elhelyezett interaktív kiállításokkal, egyháztagok és misszionáriusok által használt eszközökkel, valamint internetes oldalakon megjelenő fizetett hirdetésekkel.

A kezdeményezés a húsvéti időszakban indul, de az egyházi vezetők úgy tervezik, hogy egész évben folytatják a Krisztusról szóló üzenetek megosztását. A mormonok hisznek abban, hogy mivel a Szabadító él, mindannyian hozzáférhetünk a reményhez, az örömhöz, a békességhez, a bűnbánathoz és az örök élethez, amennyiben megszívleljük a hívását, hogy „jer, kövess engem” (Lukács 18:22).

„A húsvéti kezdeményezés Händel Messiás című oratóriumának Halleluja tételén alapszik, melyet – bár sokat használunk karácsonykor is –, eredetileg húsvétra írt a szerző” – mondta Brent H. Nielson elder a Hetvenektől, aki egyben az egyházi kezdeményezést szponzoráló Misszionáriusi Osztály ügyvezető igazgatója.

Az új, kétperces rövidfilm, melyet Izráelben, Los Angelesben és New Yorkban forgattak, a KovesdOt.mormon.org honlapra, valamint az Evangéliumi könyvtár alkalmazásra fog felkerülni. A rövidfilmben fiatal felnőttek szerepelnek, a világ minden tájáról.

„A húsvéti kezdeményezést a millenáris nemzedék tagjaival forgattuk, és akik megnézik, tényleg imádni fogják. Ez egy nagyszerű rövidfilm” – mondta Nielson elder. „Akik megnézik, látni fogják, hogy a halleluja azt jelenti, hogy szeretjük a Szabadítót, hódolunk Neki, és ez része lesz az ünnepségnek, melyet megpróbálunk bemutatni.”

Az egyház egy másik animációs rövidfilmet is készített, mely arról szól, hogy mi módon segít Jézus Krisztus engesztelése és feltámadása az embereknek kezelni a mindennapi életükben előforduló haláleseteket, bűntudatot, fájdalmat és egyéb terheket. Ezek a rövidfilmek és szórólapok letölthetők a mormon.org/download oldalról.

Az egyház angol ajkú látogatóközpontjaiban interaktív kiállítások formájában is bemutatják az anyagot. A Mexikóváros templom látogatóközpontjában spanyol nyelven is megrendezik a kiállítást.

A honlap és a rövidfilmek a következő 29 nyelven elérhetők: albán, angol, cseh, dán, finn, francia, görög, holland, horvát, indonéz, japán, kínai, koreai, lengyel, lett, magyar, német, norvég, olasz, orosz, örmény, portugál, román, spanyol, svéd, szebuánó, tagalog, thai és ukrán.

Nielson elder elmondása szerint a Kövesd Őt kezdeményezés célja, hogy a közösségi médián megosztható, Jézus Krisztus üzenetét terjesztő forrásokat biztosítson mormonok és más vallású emberek számára.

A megosztható tartalom felkerül a mormon.org közösségi média oldalaira, beleértve ebbe a Facebook, Twitter, Google+, Pinterest és Instagram oldalakat is. Húsvét vasárnap, március 27-én Argentínában és Mexikóban hirdetés jelenik meg róla a YouTube honlapján. Akik online tartalmakat osztanak meg, azokat a #Halleluja hashtag használatára kérjük.

Március 13-án egy virtuális Halleluja kórus is megjelenik a honlapon, a Mormon Tabernákulum Kórussal, melyhez kétezernél is több, különböző korosztályokhoz tartozó ember által feltöltött YouTube videó csatlakozik, így alkotva egy hatalmas, virtuális Halleluja kórust. A kórus bevonása egybeesik  legújabb felvételük, a George Friedrich Händel Messiás oratórium megjelenésével.

A Misszionáriusi Osztály már három éve szponzorál karácsonyi és húsvéti kezdeményezéseket, hogy egyre szélesebb közönséghez eljuttassa az egyház üzenetét, mely szerint Jézus Krisztus él. Az egyház vezetői azt remélik, hogy a legújabb Kövesd Őt kapcsolatépítési erőfeszítés a médiában éppen olyan sikeres lesz, mint a korábbi karácsonyi és húsvéti kezdeményezések, melyek Jézus Krisztus születésére és feltámadására összpontosítottak.

Decemberben a Szabadító született elnevezésű karácsonyi kezdeményezés emberek millióihoz jutott el világszerte. A rövidfilm 50 milliónál is több megtekintést kapott.

Az egyház 2014-ben indította az első húsvéti kezdeményezését, az egy hétig tartó Neki köszönhetően című kampányt. 2014 decemberében az egy hónapon át tartó, Ő az ajándék című karácsonyi kezdeményezéshez tartozó rövidfilm 34 millió megtekintést kapott. A 2015-ös Mert Ő él húsvéti kezdeményezést közel 30 millió alkalommal tekintették meg.