Általános Konferencia

190. éves Általános Konferencia

Az egyház tagjai évente kétszer összegyűlnek Salt Lake Cityben az általános konferenciára, hogy tanácsot és útmutatást kapjanak az egyház vezetőitől. A beszélők az egyház átalános felhatalmazottjai és tisztségviselői közül kerülnek ki. Ilyenkor a világ minden tájáról érkeznek egyháztagok, hogy személyesen legyenek jelen ezen az eseményen, melyet a Salt Lake Cityben lévő Templom téri Konferencia-központban tartanak.

Azonban Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza mintegy 16 millió tagja és a konferencia iránt érdeklődő nem egyháztagok zöme nem tud személyesen jelen lenni Salt Lake Cityben, ezért az egyház ezt az eseményt több mint 90 nyelven közvetíti élőben. Ezek a közvetítések bárki által elérhetőek.

Megtekintési lehetőségek

YouTube csatornán magyarul műhold időpontban (szombat 18.00, vasárnap 11.00, 14.00 és 18.00)

Az egyház hivatalos weboldalán oldalon magyarul és angolul, élő időpontban

A közvetítések időpontjai:

szombat 18.00 -  Szombati Délelőtti gyűlés

vasárnap 11.00 -  Általános Női gyűlés

vasárnap 14.00 -  Szombat Délutáni gyűlés

vasárnap 17.30 -  A Zene és a Megszólaltatott Ige

vasárnap 18.00 -  Vasárnap Délelőtti gyűlés

Az általános konferencia további részleteivel kapcsolatban ezen az oldalon vagy az ChurchofJesusChrist.org oldalon lehet tájékozódni.

Felkészülés a konferenciára

A konferenciai gyűlések során a résztvevők személyes kinyilatkoztatást kaphatnak az élő próféták és apostolok tanácsai és útmutatásai által. Az előre megfogalmazott kérdések jobban elősegítik, hogy az egyének személyes kinyilatkoztatásban részesüljenek.