Frankfurt

A szexuális bántalmazás utáni gyógyulást támogató egyházi program

A tizenkét lecke tanulási, lelki és terápiás nézőpontokból járja körbe a felépülést.  A program középpontjában a Szabadító Jézus Krisztus áll, valamint az Ő engesztelésének a gyógyító hatalma.

„Úgy érzem, itt elfogadnak és szeretnek.” „Most már képes vagyok reménykedni.” „Depressziós voltam, és nem volt kedvem semmihez, most viszont már vannak céljaim.” „Sírok még, de ezek örömkönnyek.” „Egész héten várom, hogy eljöhessek ide.” „Ezek a leckék a lelkemig hatolnak, és megkönnyebbülök érzelmileg.” A fenti kijelentések olyan személyektől származnak, akik részt vettek a Gyógyulásra lelni a szexuális bántalmazásból című csoportos tanfolyamon, melyet Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza 2021-ben vezetett be Európában.

Az Európa Terület Családsegítő Szolgáltatások irodája 2021 júniusában indította el a Gyógyulásra lelni a szexuális bántalmazásból programot – az Amerikai Egyesült Államok területén kívül elsőként –, miután tudomást szereztek egy konkrét bántalmazási esetről Európában, valamint arról, hogy ez milyen nagy hatással volt az egyénre és a családjára.

A csoportvezetők útmutatója a Gyógyulásra lelni a szexuális bántalmazásból programhoz.

A Gyógyulásra lelni a szexuális bántalmazásból programot a Családsegítő Szolgáltatások fejlesztette ki és vezette be az Amerikai Egyesült Államokban. Ezt követően határozták el, hogy kiterjesztik a programot, és az európai egyháztagok szükségleteihez igazítják.

Az online zárt csoportot először angol nyelven beszélő nőknek biztosították Európa-szerte. Az első csoportokat June Ferreira, az Egyesült Királyságban élő tanácsadó és pszichoterapeuta, valamint Lizbeth Rencher nővér, egy pszichológus végzettségű idős misszionárius vezette.

A csoport híre hamar elterjedt Európa-szerte, és nagy az érdeklődés iránta. A csoportokat most spanyolul, franciául és angolul tartják. A következő negyedévtől viszont már portugál, német és olasz nyelven is elérhető lesz. Amikor az egyházban lévő nők tudomást szereznek a programról, gyakran megjegyzik, hogy már remélték és vártak egy olyan programot, amely evangéliumi szemszögből segíthet nekik a gyógyulásuk folyamatában.

„Megtanultam, hogy csupán egy lépés kell ahhoz, hogy eltávolodj a sötétségtől, amelyben éltél” – mondta az egyik résztvevő. „Rendelkezem az eszközökkel, hogy megváltoztassak az életemben dolgokat, amelyek majd megvédenek” – mondta egy másik. A program befejezése után az egyik személy így foglalta össze: „A Szabadító engesztelése valóságos, és Ő azért küldetett, hogy megszabadítson és meggyógyítson téged személyesen. Ő hatalmasabb a fájdalmadnál, bízz abban, hogy az engesztelés valóban működhet a te életedben is.”