1830. április 6. - Az egyház megalakulásának napja

1830. április 6-án, kedden hat férfi gyűlt össze Whitmer otthonában. Mások is jelen voltak, de a megszervezés tényleges folyamatában hatan vettek részt. Név szerint a következők: ifj. Joseph Smith, Oliver Cowdery, Hyrum Smith, ifj. Peter Whitmer, Samuel H. Smith és David Whitmer. Mindnyájan fiatal emberek voltak, átlagéletkoruk 24 év. Ezt megelőzően már mindegyikük megkeresztelkedett.

Az új szervezetet – kinyilatkoztatás által „Jézus Krisztus Egyházának” nevezték, amelyhez az „Utolsó Napok Szentjei” kifejezést később kapcsolták. Ez említésre méltó. Az egyház nem Joseph Smith vagy másvalaki nevét kapta. Sem nem bármilyen kormány vagy szervezet után nevezték el, ahogyan sok más vallásos csoport esetében történt. Ez Jézus Krisztus e földre visszaállított Egyháza az „utolsó napokban” – ezért nevezik így.[1]

[1] Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza: A Visszaállított Igazság. (1999) 30.o.